Novinky v Control4 OS 2.9 – Hlasové ovládání a přizpůsobení uživatelům

Novinky v Control4 OS 2.9 – Hlasové ovládání a přizpůsobení uživatelům

Na veletrhu CEDIA 2016, který se konal v září jsme představili novou verzi systému Control4 s označením OS 2.9. Mezi hlavní novinky nového systému patří především hlasové ovládání pomocí Amazon Alexa, podpora Z-Wave, lepší integrace motorově ovládaných rolet a především – lepší přizpůsobení pro samotné uživatele. Na nejzajímavější funkce z OS 2.9 se podíváme níže.

Hlasové ovládání

Hlasové ovládání

Hlavní novou funkcí je hlasové ovládání prostřednictvím Amazon Alexa a řady zařízení Echo. Pokud jste zvyklí používat hlasové ovládání na vašem mobilním telefonu (například Siri, nebo Google Now), z hlasového ovládání Alexa budete zcela jistě nadšeni. Zabezpečit dům při odchodu bez tlačítek a ovladačů? Žádný problém, stačí jen říct co má systém udělat. Váš domácí systém je nyní jednoduše možné ovládat hlasem. Zařízení, je možné ovládat přímo pomocí příkazů (pro zařízení přímo kompatibilní s Echo), nebo prostřednictvím scén. Hlasové ovládání Alexa dodává inteligentnímu systému zcela nový rozměr. Control4 je mimo jiné kompatibilní se systémem Google Home. Hlasové ovládání v tuto chvíli zatím není dostupné v češtině. Více informací najdete na stránce Hlasové ovládání Alexa.

Rolety jak je neznáte

Rolety jak je neznáte

Nová verze OS nabízí zcela přepracované prostředí aplikace pro ovládání rolet a žaluzií. Práce s aplikací je tak pro obyvatele domu mnohem příjemnější. Nově můžete vytvářet skupiny, které ovládáte jedním tapnutím. Při podržení prstu můžete ovládat jednotlivé rolety, či žaluzie ve skupině.

Scény Vstávání a Spánek

Scény Vstávání a Spánek

S novým OS přichází také pokročilejší personalizace. Nově si můžete vytvářet své scény pro Vstávání a Spánek přímo na vašem dotykovém panelu. Každá místnost v domě může vytvořit svojí scénu světel, rolet, hudby, nebo termostatu.

Předchozí článek