Muzeum čokolády Tábor

Netradiční muzeum, jehož sbírky tvoří čokoláda a marcipán, najdete v jihočeském Táboře. Je také výbornou ukázkou možností inteligentního řízení Control4, které snižuje náklady za energie a personál i oživuje výstavu pohyblivými a mluvícími postavami. Muzeum se rozkládá na ploše 1 000 m² ve třech propojených historických budovách.

Obsluha má veškeré ovládání k dispozici skze dotykový panel – režim provozu (expozice, úklid, zavřeno), osvětlení, interkom, hudba, interaktivní expozice. Přehled o dění ve všech prostorách zprostředkovává kamerový systém a televize. Jedním stiskem lze díky funkci Wake-on-LAN zapnout či šetrně vypnout všechny počítače a interaktivní prvky.

Automatizace se stará i o regulaci topení a klimatizace. Hodinu před zavřením se začínají vytápět koupelny, aby se mohli zaměstnanci po směně umýt. S odchodem personálu světla zhasnou, sníží se teplota a aktivuje zabezpečovací systém. Manažer může muzeum kontrolovat i vzdáleně na iPadu včetně videa z kamer či odběru vodoměru, který může na dálku zavřít. Čidla v katakombách sledují vlhkost a řídí její odvod. Systém dále kontroluje výšku vody v nádrži a činnost čerpadla.

Realizovala firma MICROCOMP Plus s.r.o.