KNX systém a Control4

Užívejte si nepopsatelný komfort domácnosti, která bude zase o něco chytřejší.
  • Zařízení spolupracují mezi sebou, třeba senzory na okna a vytápění
  • Integrace s produkty Control4
  • Správa chytré domácnosti odkudkoli na světě
  • Další rozměr smart home

Co je KNX systém?

KNX systém je sběrnicový systém pro inteligentní řízení domácnosti. V rámci KNX jednotlivá zařízení chytré domácnosti komunikují mezi sebou, mohou si tak vyměňovat pokyny k provedení potřebných akcí.

Jak využijete Control4 pro KNX

KNX dává smart domácnosti další rozměr. Představte si, že bude někde v místnosti otevřené okno. Chytrý senzor to zaznamená a pošle informaci do termostatu, topení (nebo chlazení) se vypne a vy tak nebudete utrácet zbytečně za energie. Systém reguluje například i osvětlení a šetří tak spotřebu elektrické energie. V této situaci se dostávají do akce světla, stmívače a senzory. Nemusíte ani hnout prstem, systém se o všechno postará sám.

Několik úkonů najednou, lusknutím prstu, automaticky

Typické pro KNX je nastavení takzvaných scén, kdy přijdete domů, odemknou se všechny místnosti, rozsvítí se světla, rozezní oblíbená hudba, zapne topení na předvolenou teplotu. Jakmile budete chtít po náročném dni skočit do vířivky, zapnete scénu a systém připraví wellness místnost za vás – vířivka bude v okamžiku vašeho příchodu již nahřátá, světla v ideální intenzitě a hudba tak jak ji máte rádi.

Pohodlí a bezpečnost domova

Podobným způsobem se může pro vás nachystat domácí kino – televize bude připravená, světla ztlumená, ozvučení a teplota v místnosti připravena tak, jak budete chtít. Při odchodu z domu systém zajistí uzamčení všech dveří, ztlumí topení nebo chlazení a pro jistotu odpojí vybrané zásuvkové okruhy (od elektrické energie se tak odstřihnou například rychlovarné konvice, žehličky, apod.).

Pohodlné ovládání odkudkoli

Díky Control4 chytré domácnosti se můžete odkudkoli na světě připojit třeba k domovnímu telefonu v HD kvalitě, ovládat AV techniku, ozvučení a mnoho dalšího. Ideální volbou pro spojení s chytrou domácností je Control4 aplikace, v domě zase Control4 ovladač, vypínače, nebo třeba dotykové panely. Když se vám nebude chtít hledat pokyny v aplikaci, využijte hlasové ovládání domácnosti Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri. Způsob řízení smart home si vyberte podle toho, co vám vyhovuje.

Stabilní připojení, rychlá odezva

Zařízení spolupracují mezi sebou, vyměňují si potřebné informace a realizují úkony bez ohledu na to, jestli zrovna sledujete filmy ve 4K kvalitě, pouštíte hudbu přes Spotify nebo zrovna telefonujete přes Skype. Neomezujte se, využívejte absolutně stabilní, rychlou a bezpečnou síť Control4 naplno.

Výhody KNX systému

Kromě té největší výhody, tj. vzájemná komunikace zařízení chytré domácnosti a realizace pokynů, má KNX systém své vlastní přednosti, co se týče volby sběrnicového systému jako takového.

  • Plná automatizace domácnosti, realizace úkonů dle situací (zařízení spolupracují mezi sebou).
  • Integrabilita, kompatibilita zařízení – na KNX systému můžete využívat staré zařízení i nové klidně za 20 let dopředu. Systém je nastaven tak, aby se mohl volně rozšiřovat nezávisle na technologickém vývoji. Propojení různých KNX zařízení se systémem Control4 zajišťuje KNX IP router.
  • Jistota kvality – výrobky využívající KNX systém musí vyhovovat určité úrovni kvality, výrobce musí splňovat standard certifikace ISO 9001.
  • Škálovatelnost – na KNX systému může být připojeno až 50000 zařízení
  • Ochrana proti výpadku – pokud vypadne ze hry jedno zařízení, nic se neděje. Není zapotřebí centrální jednotky, zařízení spolupracují mezi sebou a v nejhorším případě tak pouze nebude fungovat jen jedno zařízení, ale ostatní budou nezávisle fungovat dál.
  • Variabilita instalace – KNX systém se může instalovat na datovém kabelu (TP), standardním silovém vedení (PL), bezdrátově pomocí radiofrekvenčního přenosu dat (RF) nebo přes kabely IP/Ethernet/WLAN.

KNX systém tak můžete aplikovat na zařízení různých výrobců, na stará a nová zařízení, v rámci rekonstrukcí i novostaveb, a to v dostatečné kapacitě. Díky KNX IP routeru můžete jednoduše propojit libovolné KNX zařízení se systémem Control4. V KNX systému nejste takřka ničím limitováni.

Vychutnejte si maximální luxus domu, který pracuje za vás